گفتار درمانی چیست؟
گفتار درمانی یا پاتولوژی گفتار و زبان یک روش درمانی است که توانایی فرد را در استفاده از زبان تسهیل می‌کند. این نوع درمان نه تنها در تکلم بلکه در بهبود ارتباط غیر کلامی و نیز بهبود مشکلات بلع نیز بسیار موثر خواهد بود.

گفتنی است روش درمانی مذکور، خدماتی از قبیل ارزیابی میزان اختلال، پیشگیری، آموزش، پشتیبانی و درمان را برای بهبود برقراری ارتباط موثر و نیز بهبود بلع ارائه می‌دهد. این خدمات شامل طیف وسیعی از تکنیک‌ها، متدها و ابزار متفاوت درمانی است که در کلینیک‌ها و مطب‌های تخصصی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این درمان که از زیرشاخه‌های علوم پزشکی بوده و در زمره علوم جدید توان بخشی قرار گرفته، می‌تواند به افزایش کیفیت زندگی فردی و اجتماعی مراجع تا حد زیادی کمک کند. حس رضایتی که معمولاً افراد پس از گفتار درمانی تجربه می‌کنند، باعث می‌شود بتوانند با اعتماد به نفس بیشتری در بین دوستان و یا افراد جامعه حضور پیدا کنند.

 

آدرس ارتباطی ما

آدرس  : شیراز ، بلوار پاسداران ، خیابان جهان آرا ، کوچه 2 ، سمت راست ، درب سوم

تلفن : 07138439290

موبایل : 09046922447

ایمیل  : markaz.chakame@gmail.com

اینستاگرام :  _zahra_kashkoli_

اهداف مرکز جسمی حرکتی معلولین چکامه

نگهداری و مراقبت از معلولان جسمی معرفی شده از سوی اداره کل بهزیستی و مراجعه مستقیم خانواده ها به منظور سپردن فرزندان معلولشان است که توان نگهداری از آن ها را ندارند، اغلب معلولین معرفی شده ازبهزیستی بی سرپرست و یا دارای سرپرست بی بضاعت مالی هستند.

  1. ارائه خدمات تخصصی، توانبخشی.
  2. ارائه خدمات مشاوره ای و روانشناختی.
  3. ارائه خدمات مددکاری و اجتماعی.
  4. ارائه خدمات آموزشی به خانواده ها.