کاردرمانی جسمی یکی از شاخه های تخصصی فعالیت کاردرمانگران است که با هدف ارتقا و بهبود عملکرد حرکتی و رشد جسمی افراد و ارتقا سطح استقلال حركتي آن ها ارائه می شود.

کاردرمانی جسمی به معلولانی که به دلایل مادرزادی و یا آسیب دیدگی و بیماری دچار مشکلات جسمی _ حرکتی ، ناتوانی و معلولیت شده اند کمک می کند تا به حداکثر استقلال فردی در انجام فعالیت هایشان برسند و وابستگی کمتری به اطرافیان داشته باشند.

رسیدن افراد به حداکثر توانایی برای انجام امور شخصی و زندگی بطور مستقل با کمترین میزان وابستگی به اطرافیان از مهم ترین اهداف این شاخه از کاردرمانی است.

کاردرمانی جسمی با ارائه فعالیت های هدفمند به افراد کم توان و یا ناتوان در هر سنی کمک می کند تا بر مشکلات جسمی و حرکتی ایجاد شده فائق آمده و بتوانند از اندام های سالم خود بطور بهینه استفاده کند.

راهکارهای کاردرمانی جهت جلوگیری از ناتوانی بیشتر و پیشگیری از پیشرفت بیمار نیز به افراد کمک می کند.

کودکانی که به دلایلی مادرزادی دچار مشکلات حرکتی هستند و سیر رشد طبیعی آن ها به تاخیر افتاده است بیش از سایر افراد از خدمات کاردرمانی بهره مند می شوند.

کاردرمانگر در این حوزه به افراد کمک می کند تا بتوانند با تقویت مهارت های موجود و جلوگیری از تشدید ناتوانی مشکلات کمتری را زندگی تجربه کنند.

تکنیک‌ های مورد استفاده در برنامه کاردرمانی جسمی هر فردی به طور کاملا هدفمند و خاص برای هر فرد توسط کاردرمانگر ارائه می شود.

آدرس ارتباطی ما

آدرس  : شیراز ، بلوار پاسداران ، خیابان جهان آرا ، کوچه 2 ، سمت راست ، درب سوم

تلفن : 07138439290

موبایل : 09046922447

ایمیل  : markaz.chakame@gmail.com

اینستاگرام :  _zahra_kashkoli_

اهداف مرکز جسمی حرکتی معلولین چکامه

نگهداری و مراقبت از معلولان جسمی معرفی شده از سوی اداره کل بهزیستی و مراجعه مستقیم خانواده ها به منظور سپردن فرزندان معلولشان است که توان نگهداری از آن ها را ندارند، اغلب معلولین معرفی شده ازبهزیستی بی سرپرست و یا دارای سرپرست بی بضاعت مالی هستند.

  1. ارائه خدمات تخصصی، توانبخشی.
  2. ارائه خدمات مشاوره ای و روانشناختی.
  3. ارائه خدمات مددکاری و اجتماعی.
  4. ارائه خدمات آموزشی به خانواده ها.